Doba čtení:1 m, 16 s
Uhelné safari je projekt, který již více než 10 let představuje zájemcům neviděný svět těžby hnědého uhlí. Foto: Sev.en Energy

Uhelné safari – Rekultivační trasa ČSA a Rekultivační trasa Vršany zvítězilo v soutěži Krušnohorská NEJ, kterou již pátým rokem pořádala Destinační agentury Krušné hory a sdružení SPO-NA. Uhelné safari se tak stalo nejlepší turistickou regionu.

Soutěž, která byla pořádána pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera, nabídla osm nových turistických atrakcí, které byly nominovány na titul Krušnohorská NEJ. Mezi nominovanými novinkami se nacházely jak tradiční turistické atrakce, tak i méně obvyklé zážitky, které přitahovaly pozornost návštěvníků.

Báňské vlečky opět vozí turisty

Mezi nimi byly Uhelné safari, Kozí dráha, Ferrata Hněvín, Divadelní představení Docela velkého divadla v Litvínově Princezna stříbrem zakletá aneb démoni Krušných hor, Zahradní restaurace a Pivní lázně s wellness zónou hotelu Monopol v Teplicích, Exkurze areálem elektrárny Ledvice, Vinárna v Hotelu Cascade v Mostě a Turistická trasa Vodobraní.

Uhelné safari je projekt, který již více než 10 let představuje zájemcům neviděný svět těžby hnědého uhlí. Činné lomy ČSA a Vršany dávají návštěvníkům nahlédnout až pod samotné lopatky obřích těžebních strojů, které jsou mnohdy naprostými světovými unikáty.

Vršanská uhelná a Severní energetická organizují exkurze do těžebních lokalit za plného provozu a na rekultivace. Veřejnosti tak umožňují zblízka se seznámit s technologií těžby hnědého uhlí, ale i obnovou krajiny po těžbě. Za dobu trvání projektu se s touto činností seznámilo téměř 26 000 lidí z celé ČR i ze zahraničí.