Doba čtení:2 m, 30 s
Martin Ulrich je důkazem, že všechno lze řešit s úsměvem. Je symbolem dobré nálady a neskutečné ochoty. Foto: hornicke-listy.cz

Martin Ulrich je technik správy objektů Severočeských dolů. Kolem sebe vždy šíří pohodu a dobrou náladu.

Spektrum pracovních činností Martina Ulricha je skutečně pestré. Jen v chomutovské budově ředitelství SD má na starosti 90 kanceláří, desítky metrů chodeb, ale také parkoviště, podzemní garáže a zahradu. Pro své kolegy pracující v administrativě spolehlivě zajišťuje potřebné zázemí.

Čtěte také:
Jaký osud čeká důl Frenštát?
Odtěžené 2 miliardy kubíků za 72 let

Konkrétně je to vybavení nábytkem, zajištění pokládky podlahových krytin, vymalování kanceláří. Samozřejmě na malování či montáž nábytku využíváme specializované firmy, ale řadu věcí zvládnu sám. Výměna zásuvek, vypínačů, zářivek stejně jako zámků mi nedělá žádný problém. K mým povinnostem patří správa parkoviště, kde obstarávám automat na placení. Čistím také kávovary a doplňuji sodovou vodu v jednotlivých patrech. Jako vyučený elektrikář zvládám drobné elektrikářské práce,“ přiblížil své úkoly týkající se údržby budovy chomutovského ředitelství Martin Ulrich.

Minimálně jednou týdně zavedou optimistického technika správy objektů pracovní povinnosti na DNT. „V tušimické závodní jídelně a kuchyni zajišťuji zázemí pro veškerý gastro servis. Starám se také o funkčnost a údržbu topného hospodářství, klimatizace a vzduchotechniky. Prostřednictvím investiční komise se podílím na doplňování potřebného gastro vybavení do kuchyně. Mám na starosti také jídelnu v Březně a objekt závodního lékaře v Tušimicích, kde funguje nejen ordinace, ale i kanceláře odborů. Část této budovy je pronajímána externím nájemcům,“ řekl Ulrich.

Martin je důkazem, že všechno lze řešit s úsměvem. Je symbolem dobré nálady a neskutečné ochoty. Prostě se srdcem a rovněž i funkcí na pravém místě. Těžko bychom hledali jiná než kladná přirovnání. Optimista s pozitivním pohledem na svět, s neuvěřitelnou energií vyzařovanou nejen ve skupině SD. Velmi dobře se mi s ním spolupracuje, má sportovního ducha a zdravou mysl,“ uvedla Soňa Richterová Šustrová, asistentka GŘ.

Svých zkušeností a organizačního talentu využívá Martin Ulrich při pořádání dětských dnů a mikulášských besídek. „Před osmi lety jsme s Markétou Hrdinovou založili úspěšnou tradici, kterou děláme radost nejen dětem našich zaměstnanců, ale i těm z okolí, což nás samozřejmě moc těší.“ Martin se v maximální možné míře snaží vyhovět všem požadavkům pracovníků správy. Ať už jde o přivrtání a pověšení obrazu, nebo úpravu reprezentativní zasedací místnosti, vždy se chopí práce optimisticky naladěný.

Už několik let se intenzivně věnuji čchi – kung čung – jüan. Toto tradiční čínské zdravotní cvičení vycházející z duchovního učení budhismu a taoismu mi dodává potřebnou životní energii. Cvičím pětkrát týdně vždy po dvou hodinách. Díky tomu lépe zvládám stres, mám pod kontrolou emoce a plně rozvíjím duševní pohodu a klid. Myslím, že v dnešní době, kdy se na nás z médií valí množství negativních informací, je toto cvičení spojené s meditací velmi důležité k udržení rovnováhy a pozitivního pohledu na svět,“ prozradil svůj recept na štěstí Martin Ulrich.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších těžebních bestií
VIDEO: Liebherr – vzpoura strojů
VIDEO: Uhněte z cesty, jde uhelný obr