United Energy dala miliony regionu

Teplárna Komořany vyrábí teplo pro desítky tisíc domácností v Mostě a Litvínově. Foto: United Energy

Teplárna Komořany vyrábí teplo pro desítky tisíc domácností v Mostě a Litvínově. Foto: United Energy

Společnost United Energy, které je součástí Energetického a průmyslového holdingu Daniela Křetínského, věnovala v loňském roce více jak 2,1 milionu korun na podporu veřejně prospěšných aktivit v regionu.

Vloni jsme, stejně jako v předchozím roce, nejvíce podporovali sportovní a volnočasové aktivity obyvatel, následovala kultura, dále pak oblast vzdělávání a v neposlední řadě prevence kriminality. Městům, obcím a neziskovým organizacím přispěla teplárna o téměř 226 tisíc korun více než v roce předchozím“, sdělila serveru homerlive.cz tisková mluvčí společnosti Miloslava Kučerová.

Čtěte také:
V elektrárně Počerady hořelo, naštěstí cvičně
Zkrat v elektrárně prověřil zaměstnance

Jako každý rok směřovala část podpory ze strany United Energy do partnerských měst Mostu a Litvínova. Most získal od teplárenské společnosti půl milionu korun, které použil například na podporu sportovních akcí pro širokou veřejnost, na obnovu a rekonstrukci Památníku A. Novotného, na pořízení bezpečnostních reflexních návleků pro děti na I. stupni ZŠ či na vybudování multimediálního minicentra pro výuku grafických předmětů pro Podkrušnohorské gymnázium.

Litvínov použil půl milionu od komořanské teplárny na zajištění kulturních a volnočasových aktivit obyvatel, na pořízené detektoru na měření nečistot ovzduší či na vybavení školní družiny jedné z litvínovských ZŠ.

V průběhu roku pak teplárna podpořila řadu dalších zajímavých projektů, například vybudování ojedinělého okruhu pro běžce a cyklisty v délce 10 km na kopci Ressl, přispěla také na pořízení schodišťové sedačky pro seniory a klienty s pohybovým handicapem Svazu neslyšících a nedoslýchavých v ČR či Domovům soc. služeb Litvínov na pořízení 2 ks polohovatelných lůžek a na zajištění sestavy PC se speciální klávesnicí a myší vč. podpůrných programů pro jejich postiženou klientku.

I v loňském roce pokračovala teplárna ve firemním dobrovolnictví. Kromě uspořádání tradičního Energického dne, kdy dobrovolníci pomáhali se zvelebením zahrady v Penzionu pro seniory v ul. Komořanská v Mostě, zorganizovala teplárna i tzv. SETEP DAY, v rámci kterého vyvezli její zaměstnanci děti z Kojeneckého ústavu v Mostě do zooparku v Chomutově.

Vloni také proběhlo historicky první setkání pracovníků společnosti Severočeská teplárenská a odborníků s širokou veřejností na mosteckém magistrátě a kromě exkurzí pro ZŠ a SŠ mosteckého regionu i několik exkurzí provozem teplárny pro zájemce z řad veřejnosti.

Podporovat region budou společnosti United Energy a Severočeská teplárenská i v roce 2017. Již od 1. listopadu mají organizace možnost zažádat o podporu svých projektů v letošním roce.

United Energy je vlastník a provozovatel teplárny Komořany s kombinovanou výrobou tepla a elektřiny. Dodává teplo pro 34 tisíc domácností v Mostě a Litvínově.

Mohlo by vás zajímat:
Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Když se elektrárny kamarádily…
Konec 200 metrového komína elektrárny Mělník