Doba čtení:1 m, 15 s
Článkový dopravník 1030 na darkovské úpravně. Foto: OKD

Centrální strojní údržba darkovské úpravny uhlí využila velikonočních svátků k mimořádné generální opravě položky 1030 – článkového dopravníku na provoze odkamenění sloužícího k přesunu rubaniny uhlí ze skipového těžního zařízení. Pod vedením mistra Marka Szlauera se jí věnovali v nonstop provozu na ranních, odpoledních i nočních směnách.

Oprava byla běžná, ale v méně běžném termínu. Využili jsme odstavení severního oddělení skipu o svátečním prodlouženém víkendu. Začalo se v pátek ráno a zkušební provoz proběhl bez materiálu v pondělí odpoledne. Chlapi to stihli o jednu šichtu dříve,“ popsal pro Měsíčník Horník mechanik darkovské úpravny Czeslaw Szturc. K renovaci článkového dopravníku se přistoupilo proto, že v červencové letní výluce by byl objem těchto prací obtížně zvladatelný.

Čtěte také:
Z ropných kalů bude i stavební materiál
Sokolovská uhelná vyrobí elektřinu z dehtových kalů

Článkový dopravník 1030 slouží k transportu těživa na další, pásový, dopravník číslo 1033, odkud míří do dalších technologických zařízení. „Rozsahem opravy byla kompletní výměna potahu včetně pěti kusů nosných kolejnic, kontrola a promazání ložisek pohonné i vratné rozety, proběhla revize napínání a novými se nahradilo i pět opotřebovaných plechů XAR o tloušťce patnácti milimetrů v přesypu skipu na dopravník,“ komentoval to mechanik.

Kolegům z centrální strojní údržby poděkoval za kvalitní a bezpečné splnění úkolu. „Našemu odkamenění to přinese zlepšení parametrů provozu,“ doplnil.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje