Doba čtení:1 m, 27 s
Konzultace k projektům budou probíhat v sídle Nadace OKD od 6. 12. 2018 do 11. 1. 2019. Foto: FB Nadace OKD

Nadace OKD spustila příjem žádostí v programu Pro region na rok 2019. Tento grantový program se snaží směřovat finance do organizací zaměřených na děti, seniory i hendikepované osoby. O podporu mohou pořádat neziskové organizace, města a obce v podporované oblasti.

Maximální výše příspěvku je 200 tisíc korun a vždy je vyžadována minimální finanční spoluúčast 20 procent z celkové schválené částky. Žádosti Nadace OKD přijímá od 6. prosince 2018 do 18. ledna 2019 přes grantový portál Grantys.

Čtěte také:
Nadace OKD opět oceňovala
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

„Pro region je naším hlavním grantovým programem. Cílem podpory zůstávají projekty, které jsou zaměřeny na děti, seniory, kulturu, společenský život, sport a integraci sociálně nebo zdravotně znevýhodněných osob. V následujícím roce očekáváme opět nárůst nových žadatelů, jelikož se kolem nadace tvoří živá komunita neziskových organizací a z toho máme opravdu radost,“ uvedla Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD.

Finanční podpora programu Pro region se vztahuje pouze na podporované oblasti v regionu. O grant mohou tedy žádat organizace, které projekt realizují na území těchto obcí a měst: Dětmarovice, Doubrava, Karviná, Stonava, Orlová, Havířov, Horní Suchá, Frýdek-Místek, Staříč, Paskov, Sviadnov a Žabeň.

Konzultace k projektům budou probíhat v sídle Nadace OKD od 6. 12. 2018 do 11. 1. 2019 vždy po předchozí telefonické domluvě. V těchto dnech mohou žadatelé konzultovat své projektové záměry a případné nejasnosti osobně s administrátorkami programu. Více informací naleznete na webových stránkách Nadace OKD v záložce Granty.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme