V Darkově se bude znovu plošně testovat

V souvislosti s ohniskem nákazy na Dole Darkov bylo k pondělnímu odpoledni pozitivně testováno 356 lidí. Je mezi nimi 236 zaměstnanců dolu a 114 jejich příbuzných. Ilustrační foto: OKD

Na Dole Darkov společnosti OKD v Karviné dnes začne druhá etapa plošného testování zaměstnanců. Testování má ověřit, zda se nemoc covid-19 později neprojevila u pracovníků, jejichž vzorky byly při prvních testech negativní.

Nákaza se v Moravskoslezském kraji šíří prakticky už jen v souvislosti s ohniskem na Dole Darkov, mimo něj přibyl v pondělí jen jediný pozitivní pacient.

Čtěte také:
Kdy se obnoví těžba v Darkově? Zatím se neví
Může pandemie pohřbít i Zelený úděl?

V úterý by mělo být otestováno až 250 lidí. Na testování se opět budou podílet zdravotníci a také armáda. Testování je naplánováno na několik dnů s tím, že hygienici budou výsledky průběžně vyhodnocovat,“ řekla ČTK mluvčí OKD Naďa Chattová. Dodala, že firma s hygieniky spolupracuje v pravidelných kontrolách dezinfekce a všech přijatých opatření i v předávání veškerých informací. „Na Dole Darkov stále pokračuje omezený režim, takže se netěží,“ řekla Chattová.

V souvislosti s ohniskem nákazy na Dole Darkov bylo k pondělnímu odpoledni pozitivně testováno 356 lidí. Je mezi nimi 236 zaměstnanců dolu a 114 jejich příbuzných. Šest pozitivně testovaných jsou lidé z jiných firem, které na dole provádějí například údržbu.