V Dolu Lazy hořelo

Důl Lazy je hlubinný důl na černé uhlí, který se nachází v jihozápadní části karvinské oblasti ostravsko-karvinského černouhelného revíru. Foto: wikipedia.com Michal Klajban

Na třídiči uhlí v úpravnách černouhelného Dolu Lazy v Orlové na Karvinsku včera ráno hořelo. Požár nikoho nezranil. Příčina jeho vzniku se vyšetřuje. Škoda je odhadována na 1,5 milionu korun.

Požár vypukl okolo 08:00 při výrobě takzvaného hrubého prachu. Na místě zasahovalo několik jednotek dobrovolných a profesionálních hasičů. „Celý incident se naštěstí obešel bez zranění zaměstnanců, kteří na tomto pracovišti v uvedenou dobu pracovali,” uvedl mluvčí těžební společnosti OKD Ivo Čelechovský.

Čtěte také:
Sládek odešel z vedení OKD
Za privatizaci OKD navrhl žalobce tresty

Podle mluvčího hasičů Petra Kůdely měli hasiči oheň pod kontrolu za půl hodiny, k hašení použili pěnu. Zcela uhašeno měli za dalších deset minut. Přesnou příčinu vzniku požáru velkého stroje nyní bude šetřit speciální komise.

Důl Lazy je hlubinný důl na černé uhlí, který se nachází v jihozápadní části karvinské oblasti ostravsko-karvinského černouhelného revíru. Důlní pole toho dolu se nachází na katastrech měst Orlová a Karviná, povrchový areál pak v orlovské místní části Lazy. Důl provozuje těžební společnost OKD.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo