Doba čtení:1 m, 2 s
Indický ministr uhlí Pralhad Joshi. Foto: wikipedia.org

Indický ministr uhlí Pralhad Joshi  prohlásil, že v zájmu uspokojení energetické poptávky v zemi, která se do roku 2040 zdvojnásobí, vzroste potřeba energetického uhlí v příštích 18 letech na přibližně 1 500 milionů tun ročně.

Poptávka po energii v Indii se do roku 2040 zdvojnásobí. K uspokojení této poptávky by se poptávka po energetickém uhlí do roku 2040 zvýšila na přibližně 1500 milionů tun,“ citoval ministra Joshiho server msn.com.

Přestože je vyvíjeno maximální úsilí o vyvážení závislosti na uhlí a hnědém uhlí rozvojem obnovitelných zdrojů energie, přechod na zelenou energii bude většinou postupný. Indie má vyvážený energetický mix a to pomáhá zemi postupně se přibližovat k jejím energeticko-ekologickým cílům, uvedl Joshi.

Coal India ještě letos otevře obří uhelný důl

NLC India ve svém prohlášení uvedla, že Joshi zdůraznil význam uhlí pro energetickou bezpečnost země v současnosti.

Indie v současnosti potřebuje zhruba miliardu tun uhlí ročně, aby uspokojila svou současnou domácí poptávku. Většinu jejích potřeb pokrývají domácí producenti, přičemž ve fiskálním roce do konce března se vytěžilo rekordních 777 milionů tun. Nedostatek se dováží ze zemí, jako je Indonésie, Austrálie a Jihoafrická republika.