V Indonésii postaví elektrárnu za 100 miliard

čelí problémům s nedostatkem elektřiny. Foto: morgueFile.com

Indonésie čelí problémům s nedostatkem elektřiny. Foto: morgueFile.com

S ročním zpožděním by měla 1. dubna začít v Indonésii výstavba uhelné elektrárny o výkonu 2000 megawattů za čtyři miliardy dolarů (97 miliard korun). Informaci přinesl japonský list Nikkei s tím, že se podařilo dokončit odkup půdy.

Elektrárna Batang v provincii Střední Jáva je jedním z mnoha nových infrastrukturních projektů, který má odstranit problémy s nedostatkem elektřiny v zemi.

Čtěte také:
Velcí indonéští těžaři útlum nechystají
Islám vyhlásil džihád fosilním palivům

Elektrárnu postaví a bude provozovat firma PT Bhimasena Power Indonesia, která je společným podnikem indonéského těžaře uhlí PT Adaro Energy a japonské Itochu Corporation and Electric Power Development. Ani jedna ze společností však zprávu zatím nepotvrdila.

Projekt slavnostně zahájil indonéský prezident Joko Widodo už loni v srpnu. Doposud se však se stavbou nezačalo, protože desítky vlastníků půdy se odmítly vzdát svých rýžových polí, napsala agentura Reuters.

Indonéský nejvyšší soud ale zamítl žalobu majitelů půdy z technických důvodů. Vydláždil tak vládě cestu k převzetí zbývajících pozemků pro projekt. Dobré jsou podle listu také vyhlídky na získání peněz na financování projektu.

Mohlo by vás zajímat:
Polský Krakov otestuje modré uhlí
V Kodani vzniká unikátní spalovna se sjezdovkou
Bývalý důl se proměnil v muzeum a zábavní park