V jezeru Barbora utonuli báňští záchranáři

Jezero Barbora vzniklo zatopením povrchového lomu na hnědé uhlí. Foto: wikipedia.org

Na jezeře Barbora na Teplicku se včera odpoledne podařilo najít oba potápěče, kteří se nevynořili na hladinu při úterním cvičném ponoru. Má jít o báňské záchranáře z Ústeckého kraje, kteří si přijeli vyzkoušet hloubky Barbory.

„Příčina smrti zůstává v šetření. Na místě je soudní znalec. Podle potápěčů, kteří je našli, leželi až na samém dně Barbory. K objasnění příčiny úmrtí bude nařízena soudní pitva, bližšími okolnostmi tragického případu se budou zabývat tepličtí kriminalisté,“ uvedl pro denik.cz mluvčí policie Daniel Vítek.

Čtěte také:
Báňští záchranáři pomáhali v Hořanském koridoru
Řidič a klapkař musí být skvěle sehraní

Na místě nejprve zasahovali místní hasiči, záchranka a také potápěči zásahové jednotky. Když bylo prvotní ohledání míst pod hladinou neúspěšné, povolali policisté na místo specialisty z Brna a Frýdku-Místku. Ti vymezili místa, kde by mohla těla u dna být. Prohledal také prostory, kde oba muže jejich kolegové v úterý při cvičném ponoru viděli naposledy. Místy jde hloubka až pod 50 metrů, což vzhledem k vyrovnávání tlaků pro potápěče komplikuje práci, respektive časově kvůli dekompresím prodlužuje. Tým potápěčů využil také speciální podvodní stroj s kamerou, který je kabelem propojený s velitelstvím na lodi.

Vodní nádrž Barbora je umělé jezero v Mostecké pánvi, severně od vesnice Oldřichov a jihozápadně od města Košťany, zhruba 6 km na západ od Teplic. Jezero vzniklo v 70. letech zatopením povrchového lomu na hnědé uhlí.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších těžebních bestií
VIDEO: Liebherr – vzpoura strojů
VIDEO: Uhněte z cesty, jde uhelný obr