V Jihoafrické republice otevřeli uhelný důl

Společnost Sasol se specializuje na výrobu komoditních a specializovaných chemikálií, plynných a kapalných paliv a nízkouhlíkové elektřiny. Foto: Sasol

Třetí největší producent uhlí v Jihoafrické republice, společnost Sasol, otevřel nový uhelný důl Impulelelo v provincii Mpumalanga. Firma z uhlí vyrábí paliva a chemické produkty.

Slavnostního otevření se zúčastnil jihoafrický ministr nerostných surovin Gwede Mantashe. Důl Impumelelo má kapacitu 10,5 milionu tun ročně. V současné době zaměstnává 1760 lidí, z nichž většina pochází z blízkých komunit v Mpumalanga.

Čtěte také:
Prezident podpořil těžbu uhlí
Starosta: Bez uhlí by zima byla krutá

Kromě udržení přibližně 4000 pracovních míst jsou nové doly rozhodující pro zajištění dodávek uhlí pro operace Sasol Secunda Synfuels až do roku 2050,“ řekl šéf Sasolu Bongani Nqwababa. Důl bude vybaven novými technologiemi, mezi něž patří například systémy detekce přiblížení k výrobním strojům, které varují a nakonec zastaví provoz stroje, když je člověk příliš blízko, elektronický spouštěcí LED světelný systém, který zvyšuje bezpečnostní opatření v podzemí, a rovněž technologie pro snižování hluku.

Sasol je globální integrovaná chemická a energetická společnost. Specializuje se na výrobu komoditních a specializovaných chemikálií, plynných a kapalných paliv a nízkouhlíkové elektřiny.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje