V Kanadě se znovu otevřel uhelný důl

kanada-tumblerridge-radnice-wikipedia-maclean25_compressed

Podle starosty města Tumbler Ridge Dona McPhersona je znovuotevření dolu pro místní komunitu tím nejlepším vánočním dárkem. Foto: wikipedia.org maclean25

Těžební společnost Conuma Coal znovu otevřela na severovýchodě kanadské provincie Britská Kolumbie uhelný důl Wolverine. Práci zde najde 220 lidí.

Dalších 170 pracovních míst společnost vytvořila již v září, když otevřela blízký důl Brule. Oba zmíněné doly i další aktiva koupila společnost Conuma Coal na jaře od firmy Walter Canada. Ta musela své doly kvůli klesajícím cenám uhlí zavřít v roce 2014, a to pouhé tři roky po jejich získání.

Čtěte také:
Britská Kolumbie uhlíkovou daň nezvýší
Z kanadské uhelné elektrárny bude solární

Ministerstvo energetiky a těžby uvedlo, že Conuma Coal dosáhne v dole Wolverine maximální úrovně těžby v dubnu. Ročně by se v dole mělo vytěžit zhruba 1,5 milionu tun koksovatelného uhlí.

Starosta blízkého města Tumbler Ridge Don McPherson řekl, že znovuotevření dolu vítá a věří, že končí těžké časy pro místní komunitu.

Příchod Conuma Coal a otevření dolu Wolverine je nejlepším vánočním dárkem, který si mohlo Tumbler Ridge přát. Máme za sebou tři těžké roky, a tohle vrátí lidem zpět práci a nám všem lepší hospodářské vyhlídky,“ uvedl starosta McPherson.

Mohlo by vás zajímat:
Na Špicberkách půjdou emise pod zem
Bývalá šachta vyrábí elektřinu z vody
Google obsadí uhelnou elektrárnu