Doba čtení:1 m, 4 s
United Energy Most Foto EP Energy
Teplárna Komořany. Foto: EP Energy

Společnost United Energy, která provozuje teplárnu v Komořanech, letos do modernizace horkovodních rozvodů centrálního zásobování teplem i samotného zdroje investuje více než 170 milionů korun, dalších 140 milionů půjde na údržbu.

Během letních měsíců stihla teplárna provést všechny plánované revize a zajistit veškeré opravy a rozsáhlé rekonstrukce zařízení. Cílem bylo zajistit spolehlivost dodávek tepla a teplé vody v topné sezóně a minimalizovat tepelné ztráty pro téměř 35 tisíc domácností v Mostě a Litvínově, jež jsou napojené na centrální zásobování teplem.

„Jen za poslední dva roky investovala teplárna více jak 220 milionů korun do rozvoje a modernizace tepelných sítí a do obnovy a modernizace technologií kotelny a strojovny. Téměř 300 milionů pak bylo použito na údržbu zařízení, například na zvýšení provozní spolehlivosti kotlů,“ uvedl generální ředitel společnosti United Energy Milan Boháček.

Čtěte také: Teplárny mají s uhlím různé plány

Akciová společnost United Energy, která je součástí EPH, patří k předním českým nezávislým producentům elektřiny a tepla. Provozuje elektrárnu s kombinovanou výrobou elektřiny a tepla v Komořanech u Mostu o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 239 MWe. Kromě domácností zásobuje teplem také řadu nebytových prostor, průmyslových podniků, zdravotnická zařízení, školy a další.

Mohlo by vás zajímat:
Zima může začít, ČEZ Teplárenská je připravena