V ruském dole došlo k dalšímu výbuchu

Doba čtení:1 m, 7 s
Město Vorkuta. Foto: wikipedia.com

Město Vorkuta. Foto: wikipedia.com

Při novém výbuchu v uhelném dole Severnaja ve Vorkutě na severu Ruska zemřelo šest lidí. Zároveň zmizela šance, že přežil někdo z 26 pohřešovaných horníků, které v podzemí uvěznily první dvě exploze koncem minulého týdne. Počet mrtvých tak zřejmě vzroste na 36.

Musíme konstatovat, že podmínky, které panují v poškozené části dolu, nedovolují, aby někdo přežil,“ uvedl ministr pro mimořádné situace Vladimir Pučkov. Podle něj jsou nyní v poškozené šachtě velice vysoké teploty a není tam dostatek kyslíku.

Čtěte také:
Pozapomenuté důlní neštěstí na Dole Kolumbus
Jak předpovědět důlní neštěstí

Důlní neštěstí ve Vorkutě začali ruští záchranáři řešit ve čtvrtek minulý týden. Dvě exploze způsobené únikem metanu a následný sesuv horniny nastaly ve chvíli, kdy bylo v šachtě 110 havířů. Osmdesát horníků se podařilo zachránit, čtyři zemřeli. Dalších 26 zůstalo uvězněno v podzemí.

O víkendu nastala v dole další exploze, zhruba 750 metrů v podzemí, v té době bylo v podzemí 77 lidí. Při výbuchu zemřelo šest lidí, z toho pět záchranářů, dalších pět lidí utrpělo zranění. Záchranářům bude podle ruských zdrojů trvat možná až tři měsíce, něž se prokopou k místu, kde došlo k explozi.

Mohlo by vás zajímat:
Polský Krakov otestuje modré uhlí
V Kodani vzniká unikátní spalovna se sjezdovkou
Bývalý důl se proměnil v muzeum a zábavní park