V souvislosti s Darkovem je už přes 400 nakažených

Mezi lidmi, u nichž se potvrdila nákaza covidem-19, je dosud 267 zaměstnanců dolu a 133 jejich příbuzných. Dalších sedm pozitivně testovaných jsou lidé z jiných firem, které v dole provádějí třeba údržbu. Foto OKD

V souvislosti s ohniskem nákazy covid-19 na Dole Darkov společnosti OKD v Karviné přibylo dalších 11 nakažených – devět zaměstnanců a dva rodinní příslušníci. Některé pozitivní případy byly zjištěny při plošném testování přímo v Darkově. Celkem je tak v souvislosti s darkovským ohniskem v evidenci hygieniků 407 pozitivně testovaných.

Mezi lidmi, u nichž se potvrdila nákaza covidem-19, je dosud 267 zaměstnanců dolu a 133 jejich příbuzných. Dalších sedm pozitivně testovaných jsou lidé z jiných firem, které v dole provádějí třeba údržbu.

Čtěte také:
Kdy se obnoví těžba v Darkově? Zatím se neví
Může pandemie pohřbít i Zelený úděl?

Od soboty na dole pokračuje plošné testování zaměstnanců, které má zjistit, zda se covid-19 neprojevil u pracovníků, jejichž vzorky byly při prvním testování před dvěma týdny negativní. V sobotu hygienici odebrali přes 300 vzorků, dnes jich mají naplánováno zhruba 900. „Ze sobotních odběrů byly pozitivní čtyři vzorky,“ řekl Petr Kopřivík z Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě.

Všechny vzorky ještě nejsou vyhodnoceny. Plošné testování má na dole pokračovat do úterý.

V dolech pokračují zpřísněná opatření. V Darkově se stále netěží a dělají se tam jenom práce nezbytné pro zajištění bezpečného chodu dolu.