V Teplicích pomůže Oranžové kolo

Teplický primátor Jaroslav Kubera a jeho protějšek ze Skupiny ČEZ, jímž bude ředitel elektráren Ledvice a Počerady, by měli šlápnout do pedálů v 15 hodin. Foto: ČEZ

Poslední květnový víkend každoročně patří zahájení lázeňské sezony v Teplicích a stejně tak i charitativnímu Oranžovému kolu Nadace ČEZ, která konání této nejvýznamnější kulturní akce ve městě podpořila 250tisícovým příspěvkem.

Tentokráte budou moci návštěvníci věnovat své minutové šlapání na speciálních rotopedech Dětskému domovu v Krupce či teplické okresní organizaci Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR, a to dnes od 10 do 16.30 hodin.

Čtěte také:
Budoucnost tuzemského jádra je dál v mlze

Opozice drtí vládu kvůli OKD

Teplický primátor Jaroslav Kubera a jeho protějšek ze Skupiny ČEZ, jímž bude ředitel elektráren Ledvice a Počerady, by měli šlápnout do pedálů v 15 hodin.

„Naším nejdůležitějším cílem je umožnit návrat dětí do jejich původních rodin, případně jim umožnit a usnadnit co nejlepší vstup do jejich vlastního života s co nejlepším vzděláním a zajištěním pracovního místa. V současné době proto u nás mohou klienti zůstávat do 26 let za předpokladu, že řádně studují,“ říká Radek Bartoň, ředitel Dětského domova v Krupce. Jak dodává, finanční dar, který pro domov vyšlapou dobrovolníci na Oranžovém kole Nadace ČEZ, použijí na podporu volnočasových aktivit dětí mimo dětský domov.

Obě Oranžová kola Nadace ČEZ bude jako každý rok umístěna na kolonádě, a to z levé strany od OC Galerie. Šlapání na nich bude zahájeno v 10 hodin a poslední zájemci na ně mohou usednout před 16:30. V 15 hodin přitom proběhne „jízdní“ duel mezi primátorem Jaroslavem Kuberou a ředitelem elektráren Ledvice a Počerady Jiřím Šináglem.

O Nadaci
Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002. V grantových programech podporuje sociální, kulturní, sportovní a ekologické projekty, spolupracuje s regiony a do svých aktivit zapojuje veřejnost..

Programy Nadace ČEZ
EPP – Pomáhej pohybem, Podpora regionů, Oranžové hřiště, Stromy, Oranžový přechod, Oranžové schody, Zaměstnanecké granty, Plníme přání.

Mohlo by vás zajímat:
Norsko pomůže státnímu těžaři uhlí
U Skotska popluje první větrná elektrárna
Důl v Kanadě sází na gastarbeitry