V Ústeckém kraji v únoru ubylo nezaměstnaných

Doba čtení:1 m, 3 s

Ilustrační foto: Imagio.cz

Nezaměstnanost v Ústeckém kraji v únoru klesla o 0,2 procentního bodu na 10,7 procenta. Bez práce tak bylo 61.284 lidí. Jako jediný vykazuje Ústecký kraj nezaměstnanost nad hranicí deseti procent. Vyplývá to z informací Úřadu práce ČR. V Česku nezaměstnanost za únor klesla na 7,5 procenta. Problém nezaměstnanosti je jedním z hlavních témat v diskusi o prolomení či zachování limitů těžby hnědého uhlí v severních Čechách.

Nezaměstnanost v Ústeckém kraji tak navzdory očekávání mírně klesla a lze předpokládat, že v průběhu blížících se jarních měsíců bude tento klesající trend pokračovat. Jedná se o každoročně opakující se jev, kdy po skončení zimního období dochází k poklesu počtu evidovaných uchazečů i podílu nezaměstnaných,“ sdělil sdělil serveru iUHLI.cz analytik krajského úřadu práce Michal Tuček.

Nejhorší situace je v okrese Most, hůře je na tom pouze okres Bruntál. V okrese Most činila v únoru míra nezaměstnanosti 12,7 procenta. To je 9919 lidí bez práce.

Počet hlášených volných pracovních míst v únoru vzrostl o 23,14 procenta na 4034 míst. Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 15,19 uchazeče, z toho nejvíce v okresu Chomutov (25,91 uchazeče), nejméně v okresu Teplice (9,16 uchazeče).