Doba čtení:1 m, 0 s
Elektrárna a lom Jänschwalde. Foto: Wikipedia

Švédská státní společnost Vattenfall očekává, že během první poloviny příštího roku dosáhne dohody o prodeji svých hnědouhelných elektráren a lomů v Německu. Řekl to šéf podniku Magnus Hall.

Zájem o elektrárny a lomy švédského státního koncernu vyjádřila polostátní společnost ČEZ, společný podnik Energetického a průmyslového holdingu (EPH) a investiční skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a také Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal Pavla Tykače, napsal server E15.cz.

Čtěte také:
Prodává Vattenfall zlatý důl nebo černou díru?
Do boje o Vattenfall vstoupil i Tykač

Podle zdrojů agentury Reuters se o aktiva zajímají rovněž australská investiční skupina Macquarie a německá energetická společnosti Steag, které hodlají představit společnou nabídku. Konečný termín pro předložení nezávazných nabídek údajně vyprší v pondělí.

Původně se odhadovalo, že prodej by mohl Vattenfallu přinést až 3,5 miliardy eur. To je v přepočtu téměř 95 miliard korun. Zdroje Reuters však tvrdí, že i částka tři miliardy eur by byla příliš vysoká, a celkovou obchodní hodnotu firmy odhadují na zhruba 2,5 miliardy eur.

Mohlo by vás zajímat:
NWR ve čtvrtletí vytěžila dva miliony tun uhlí
Vattenfall chtějí i Němci
Greenpeace doly nekoupí, dostali padáka