Doba čtení:58 s
Foto: Sev.en Energy

První z významných protihlukových opatření dokončili v Elektrárně Chvaletice, kterou provozuje skupina Sev.en. Jejich cílem je snížit hlučnost provozů na úroveň 43,5 decibelu do roku 2025.

Se stížnostmi na hlučnost se Elektrárna Chvaletice standardně nesetkává. Záleží nám ale na tom, aby naše provozy byly co nejmenší zátěží pro své okolí, proto jsme zpracovali soubor opatření, na nichž spolupracujeme i s orgány státní správy. Jejich realizace je naplánována na období do roku 2025 a dotknou se vybraných částí technologie chvaletické elektrárny,“ vysvětlil vedoucí odboru podpora a služby Elektrárny Chvaletice Aleš Pánek.

Elektrárna Chvaletice loni vydělala miliardu

Prvním, již dokončeným opatřením bylo odhlučnění výfuků komínkové páry. Zbytková pára od ucpávek turbíny se odsává do kondenzátoru a z něj se přes ventilátory vede výfuky na střechu strojovny elektrárny. „Odhlučnění se týkalo výfuků u všech čtyř bloků. Podařilo se nám snížit hlučnost těchto zařízení z přibližně 90 na méně než 60 decibelů,“ doplnil Aleš Pánek. Další protihluková opatření v provozu chvaletické elektrárny budou následovat. V příštím roce se bude jednat například o protihlukovou zeď v okolí výklopníku paliva Innofreight.