Ve hře o Vattenfall jsou i EPH s PPF

Doba čtení:1 m, 9 s

Lom Welzow – Jih. Foto: Wikipedia

O hnědouhelná aktiva švédské státní společnosti Vattenfall má zájem také Energetický a průmyslový holding (EPH) s investiční skupinou PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Obě skupiny dnes společně podaly předběžnou nabídku.

„Jsme přesvědčeni, že budeme umět nabídnout řešení, které bude dobrým kompromisem mezi zájmy dotčených regionů, odborů a zaměstnanců a přitom bude rovněž respektovat ambiciózní cíle probíhající transformace energetického sektoru prosazované spolkovou vládou (Energiewende) a bude v souladu se závěry pařížské konference o globálním klimatu,“ uvedl ředitel komunikace EPH Daniel Častvaj.

„Převzetí německých aktiv Vattenfallu totiž není standardní ekonomickou investicí, ale otázkou zásadní odpovědnosti a nalezení vhodného kompromisu právě mezi výše zmíněnými zájmy,“ doplnil Častvaj.

Čtěte také:
Tendr Vattenfallu: Finále za půl roku
Prodává Vattenfall zlatý důl nebo černou díru?

Předběžnou nabídku na koupi aktiv Vattenfallu dnes poslala také Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal, spojená se jménem finančníka Pavla Tykače a energetická společnost ČEZ.

Vattenfall chce prodat čtyři hnědouhelné doly a elektrárny o celkovém výkonu více než 8 tisíc megawattů. Zároveň prodává v odděleném tendru východoněmecké elektrárny s výkonem kolem 3 tisíc megawattů. Švédové chtějí prodat elektrárny Boxberg, Jänschwalde, Schwarze Pumpe and Lippendorf blok R a hnědouhelné lomy Jänschwalde, Chotěbuz-Sever, Welzow-Jih, Nochten a Reichwalde.

Mohlo by vás zajímat:
Vattenfall chtějí i Němci
Greenpeace doly nekoupí, dostali padáka
U Vattenfallu nejde o uhlí, ale o elektrárny