Doba čtení:1 m, 2 s
Dodávky uhlí do elektrárny skončily v únoru a doteď elektrárna fungovala jen díky surovině ve skladech. Foto: wikipedia.org

Kvůli bojům se zastavil na Ukrajině provoz v jedné z největších tepelných elektráren v zemi. V Záporožské tepelné elektrárně totiž došlo uhlí a kvůli ruské blokádě města Enerhodar, u něhož se zařízení nachází, a zničené infrastruktuře v okolí ho nelze na místo dopravit. Podle webu Ekonomična pravda o tom informovali starosta Enerhodaru Dmytro Orlov a tiskové oddělení ukrajinské energetické společnosti DTEK.

Starosta města uvedl, že teplou vodu a energie bude městu dodávat Záporožská jaderná elektrárna. Upozornil ale, že může dojít ke snížení teploty vody o několik stupňů.

Bohužel je to nutný krok. V zařízení došlo uhlí a zorganizovat jeho pravidelné dodávky nelze. Souvisí to s okupací našeho města a s logistickými problémy kvůli nepřetržitým bojům na jihu Ukrajiny, poničení infrastruktury včetně mostů a některých železničních úseků,“ sdělil starosta.

Balkán se vrací k uhlí

Společnost DTEK doplnila, že dodávky uhlí do elektrárny skončily v únoru a doteď elektrárna fungovala jen díky surovině ve skladech. Zaměstnanci elektrárny museli přejít do režimu nucené odstávky. Zařízení je spolu s Vuhlehirskou elektrárnou na východě země nejvýkonnější tepelnou elektrárnou na Ukrajině.