Veolia chce po OKD další miliardy

Další pohledávka společnosti Veolia je ve výši 3,6 miliardy korun. Koláž: iuhli.cz

Další pohledávka společnosti Veolia je ve výši 3,6 miliardy korun. Koláž: iuhli.cz

Společnost Veolia přihlásila do insolvenčního řízení s OKD další pohledávku, tentokrát za 3,6 miliardy korun. Z návrhu vyplývá, že Veolia poptává budoucí škody vzniklé z odmítnutí plnění takzvané Rámcové smlouvy mezi OKD a společností Veolia Komodity.

Podle dosavadního postupu insolvenčního správce Lee Loudy se dá odhadovat, že pohledávku odmítne, stejně jako tomu bylo u dalších, které vycházely z možné škody vzniklé v příštích letech. Veolia totiž celkovou pohledávku vypočítala z teoreticky ušlých výnosů, EBITDA a fixních plateb po uzavření jednotlivých dolů OKD.

Čtěte také:
Druhé přezkumné řízení ve věci OKD trvalo šest minut
Veolia chce po OKD více než miliardu

Vedení OKD se k věci nechce vyjadřovat. „Vzhledem k probíhajícím jednáním s Veolií a věřitelským výborem, týkajícím se zajištění dodávek energií pro OKD, jsme se dohodli, že s ohledem na zachování obchodního tajemství nebudeme poskytovat závěry a další konkrétní informace o vzájemné obchodní spolupráci,“ řekl serveru idnes.cz mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

„Mezi Veolií a OKD probíhají intenzivní jednání o způsobu zajištění dodávek energií a služeb. Díky nim se prozatím daří nacházet oboustranně přijatelná řešení,“ dodal mluvčí.

Vedle Veolie se tento týden se svými pohledávkami přihlásily rovněž firmy Green Gas DPB, která požaduje 342 milionů korun a US Steel Košice se 14 miliony.

Veolie, konkrétně její společnosti Veolia Průmyslové služby, naopak stáhla pohledávku, ve které chtěla po OKD přes miliardu korun kvůli činnosti účiníků. Tuto pohledávku OKD společně se správcem konkurzní podstaty odmítli při přezkumném řízení pohledávek.

Společnost Veolia Průmyslové služby přihlášku číslo 518 vzala zpět. Vzhledem k probíhajícím jednáním s OKD nemůžeme bohužel poskytnout bližší informace,“ sdělila mluvčí společnosti Veolia Marcela Dvořáková.

Mohlo by vás zajímat:
Budou roboti těžit pod vodou?
Přilba, která vidí, mluví a poslouchá
Voda, která proráží skálu