VIDEO: Jak ukrást obra

Že lze ukrást opravdu cokoli, si chtěl nejspíš dokázat padesátiletý Američan, který se v 90. letech rozhodl odcizit více než sedmdesátitunový dumper Caterpillar 777D. Na videu se podívejte, jak se šílený zloděj pustil s gigantem, který normálně pracuje v lomech, na mezistátní dálnici.

Vloupal se dovnitř stroje, nastartoval, prorazil bránu uzavřeného areálu a vyrazil po dálnici co nejdál od místa činu. Pokud by byla řeč o osobním automobilu, šlo by o normální krádež, kterých policejní statistiky evidují tisíce. Tentokrát si však zloděj ukousl pořádné sousto.

Čtěte také:
VIDEO: Přichází nový Transformer! Bagger 288
Austrálie nechce škaredé větrné elektrárny

Ukradl totiž dumper Caterpillar 777D, tedy gigantický stroj, který se používá především v lomech, prázdný váží přes sedmdesát tun, je téměř deset metrů dlouhý i vysoký a na šířku měří přes šest metrů. Zloděj zřejmě důvěřoval svému řidičskému umění, protože se s tímto drobečkem, jehož motor má objem téměř 35 litrů a výkon tisíc koní, vydal na americkou mezistátní dálnici číslo 80. Než jej zastavila policie, dokázal ujet více než sto kilometrů. Trvalo mu to zhruba dvě hodiny, protože stroj dosahuje maximální rychlosti zhruba šedesát kilometrů v hodině.

Projel se tedy pořádně, ale nakonec mu cestu zkřížila policie. Místo za volantem obřího stroje si poté nejspíš nějakou dobu poseděl v chládku vězeňské cely.

Mohlo by vás zajímat:
V lomu našli pracěký strom starý 20 milionů let
Odkrylo rýpadlo UFO?
Tajuplná uhelná lebka