Doba čtení:1 m, 13 s

Vypadá tak opravdově, až se chce říci: račte vstoupit na palubu. Ale raději se jen dívejte, protože na videu je zachycena pouze dálkově ovládaná replika kolového nakladače Volvo L350F z produkce dánské firmy Lego.

Model, který byl vyvinut ve spolupráci s divizí stavebních strojů švédské automobilky Volvo, je plně dálkově ovládaný a má stejné rysy jako reálný high-tech kolový nakladač. Nabízí detailně zpracovaný šestiválcový motor Volvo s pohybujícími se písty a ventilátorem, kloubové servořízení a plně funkční zdvih ramena a lžíce. Pomocí dvou dálkových ovladačů můžete souběžně řídit pohyb modelu i lžíce, stejně jako u skutečného stroje. Model téměř desetimetrového monstra je zhruba 23 centimetrů vysoký a 58 centimetrů dlouhý. Lžící lze dosáhnout do výšky 38 centimetrů.

Čtěte také:
VIDEO: S tímhle strojem si budete chtít hrát
Sci-fi bagr z Jižní Koreje

Lego je řada stavebnicových produktů vyráběných rodinnou dánskou společností Lego Group sídlící ve městě Billund. Vlajkovým produktem společnosti je původní série stavebnic obsahující Lego bricks, malé kostičky, které se dají libovolně skládat dohromady. Ty jsou doplněny velkým množstvím dalších různobarevných dílů, minifigurkami a spoustou dalšího vzájemně kompatibilního materiálu. Z Lega lze postavit model prakticky čehokoli – automobilů, letounů, vlaků, domů, hradů a zámků, soch, vesmírných plavidel, a dokonce i funkčních robotů.

Pro porovnání se podívejte, jak vypadá opravdový nakladač Volvo L350F.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších těžebních bestií
VIDEO: Liebherr – vzpoura strojů
VIDEO: Uhněte z cesty, jde uhelný obr