Vláda by mohla úřadovat v Mostě

Doba čtení:1 m, 20 s

Ilustrační foto: Imagio.cz

Vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) by problematiku prolomení či zachování těžebních limitů hnědého uhlí v severních Čechách mohla řešit přímo v regionu. Serveru iUHLI.cz to řekl primátor Jan Paparega, který věří, že ministři na Mostecko opravdu dorazí. Problematika limitů si to podle Paparegy zaslouží.

„Dnes ve 12:00 odchází společná výzva premiérovi Sobotkovi, aby v květnu uspořádali výjezdní zasedání vlády u nás v Mostě,“ uvedl Paparega. Tuto možnost minulý týden navrhl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM) ve spolupráci s Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje. „Rada města Mostu k tomu dala zelenou, pověřila mě, abych výzvu poslal,“ dodal primátor.

Výzva je podle něj orientována čistě na řešení dopadů rozhodnutí vlády o limitech. „Neapelujeme a priori na to, aby se prolomily limity, ale na to, aby nám ministři přijeli říct řešení,“ dodal Paparega.

„Významný vliv na další budoucnost regionu a zejména oblast Mostecky bude mít přijetí Aktualizace státní energetické koncepce, která určí další osud uhelné energetiky. Dovolte nám proto požádat Vás o uskutečnění výjezdního zasedání vlády v Ústeckém kraji ve statutárním městě Most ještě před rozhodnutím, které bude pro tuto oblast klíčové. Považujeme za důležité, aby se všichni členové vlády přímo v místě seznámili s naléhavými potřebami tohoto kraje, návrh na řešení i tím, která opatření byla úspěšně realizována a mohla by být efektivně doplněna,“ píšou v dopise premiérovi Bubeníček a předseda Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje Richard Falbr.

Variantu výjezdního zasedání vlády nedávno zmínil také prezident Miloš Zeman, a to při setkání s horníky Severní energetické na lomu ČSA.