Doba čtení:1 m, 3 s
Ilustrační foto: Imagio.cz

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) by ještě letos rád uskutečnil výjezdní zasedání vlády v Moravskoslezském a Ústeckém kraji, kde lidé čelí největším sociálním problémům. Premiér to napsal na Twitteru. Dá se očekávat, že jedním z hlavních témat bude otázka zachování či prolomení limitů těžby hnědého uhlí.

Variantu výjezdního zasedání vlády zmínil také prezident Miloš Zeman, a to při setkání s horníky Severní energetické na lomu ČSA. Dopis premiérovi s pozváním na jednání kabinetu v v Ústeckém kraji koncem února podepsal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM) a předseda Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje Richard Falbr. K pozvání se připojil také mostecký primátor Jan Paparega.

„Významný vliv na další budoucnost regionu a zejména oblast Mostecka bude mít přijetí Aktualizace státní energetické koncepce, která určí další osud uhelné energetiky. Dovolte nám proto požádat Vás o uskutečnění výjezdního zasedání vlády v Ústeckém kraji ve statutárním městě Most ještě před rozhodnutím, které bude pro tuto oblast klíčové. Považujeme za důležité, aby se všichni členové vlády přímo v místě seznámili s naléhavými potřebami tohoto kraje, návrh na řešení i tím, která opatření byla úspěšně realizována a mohla by být efektivně doplněna,“ napsali v dopise premiérovi Oldřich Bubeníček a Richard Falbr.