Doba čtení:1 m, 0 s
Dříve úložiště Rough, které leží asi 30 kilometrů od východního pobřeží hrabství Yorkshire, představovalo 70 procent britské kapacity pro skladování zemního plynu. Ilustrační foto: centrica.com

Společnost Centrica se s prohlubující se energetickou krizí přiblížila k opětovnému otevření největšího zásobníku zemního plynu ve Spojeném království. Vlastník společnosti British Gas předložil regulačnímu úřadu pro energetiku v Severním moři formální žádost o znovuotevření úložiště Rough pět let poté, co bylo z „ekonomických“ důvodů uzavřeno.

Dříve toto zařízení, které leží asi 30 kilometrů od východního pobřeží hrabství Yorkshire, představovalo 70 procent britské kapacity pro skladování zemního plynu, napsal server msn.com.

Gazprom opět snížil objem dodávek plynu

Společnost Centrica dodala, že jednání s vládou jsou v počáteční fázi, pokud jde o roli, kterou by tato lokalita mohla hrát. Rozhovory jsou prý zatím konstruktivní, ale sporným bodem je způsob, jakým bude systém placen, přičemž společnost tvrdí, že bude životaschopný pouze se státní podporou.

Pokud regulační orgán a vláda žádost schválí, mohl by být zásobník naplněn během několika měsíců. Spojené království se připravuje na tuhou zimu a vláda chce prozkoumat všechny možnosti řešení energetické krize, které země čelí.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa