Doba čtení:1 m, 24 s
Nejslavnější český hokejista všech dob Jaromír Jágr zve diváky na tribuny kladenského zimního stadionu. Foto: wikipedia.org Lisa Gansky

Velký republikový turnaj mladých hokejistů do 14 let vyvrcholí v neděli 1. března v Kladně. Jmenuje se Sev.en Hockey Cup a zaštítil ho i majitel kladenských Rytířů a pořád nejslavnější český hokejista Jaromír Jágr.

„Kladno vychovalo řadu velmi dobrých hráčů a my pracujeme na tom, aby na ně navázali další. Taková práce je ale vidět až po letech. Na podobných turnajích jako je Sev.en Hockey Cup hrají třeba nějací budoucí reprezentanti, jen o tom ještě nevíme,“ řekl pro Kladenský deník Jágr, který zve do hlediště ČEZ stadionu v Kladně co nejvíc diváků. „Budeme rádi, když v neděli dorazíte a prohlédnete si mladé talenty na vlastní oči,“ dodal Jágr.

Čtěte také:
Rekultivaci pomůžou nová auta
Pozemky po těžbě uhlí využijí i Lesy ČR

Dlouhodobého turnaje se zúčastňují nejen Rytíři Kladno, ale také Verva Litvínov, Berani Zlín a Dynamo Pardubice. Nejlépe si zatím vedly Litvínov a Zlín, které si to v posledním turnaji rozdají o celkové prvenství. Kladno bude bojovat s Pardubicemi o bronzový stupínek.

Soutěž pořádá skupina Sev.en Energy pro čtyři mládežnické týmy ze všech regionů, v nichž má své energetické provozy. „Díky turnaji se nám podařilo dodat osvěžující energii mládežnickému hokeji. A zjistili, že energetika se hokeji podobá. Nejcennější podobnost vidím v tom, že investice do budoucna se vždy vyplatí,“ uvedla mluvčí společnosti Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová a věří, že turnaj bude pokračovat i dalšími ročníky.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu