Výrobce gigantických pneumatik kupují Švédové

Detail pláště Mitas ERL-30. Foto: Mitas

Tuzemský holding Česká gumárenská společnost, jehož firmy vyrábějí i pneumatiky pro těžební stroje, kupuje v přepočtu za více než 31 miliardy korun švédská strojírenská skupina Trelleborg, napsal server iDNES.cz.

Obě skupiny podepsaly dohodu o koupi. Obchod musí schválit antimonopolní úřady, dokončen může být v polovině roku 2016.

Česká gumárenská společnost sdružuje řadu firem z oboru. Zejména výrobce zemědělských, industriálních a motocyklových pneumatik Mitas (značka Mitas a Continental), výrobce technické pryže Rubena, který dodává i pro sektor automotive a výrobce směsí, gumových profilů nebo motocyklových plášťů Savatech. Holding má 13 výrobních míst v Evropě a v Severní Americe a zaměstnává zhruba 6300 lidí.

Čtěte také: Tyhle pneumatiky na své auto neobujete

Mitas v roce 2014 ve svém závodě ve Zlíně významně investoval do nového strojního vybavení na výrobu earthmover a industriálních pneumatik. Vyrábí pláště ERL, které jsou vyvinuty pro nakladače, dozery a gradery a používají se například i v hnědouhelných lomech.

Trelleborg se zaměřuje na technologie polymerů, působí ve více než 40 zemích světa. Převzetím České gumárenské společnosti a její dceřiné firmy Mitas se stane světovým lídrem na trhu zemědělských pneumatik a posílí svou pozici v oblasti průmyslových pneumatik.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších těžebních bestií