Whitehaven Coal může rozšířit těžbu v Austrálii

Společnost Whiteheaven Coal investuje do rozšíření těžby 700 milionů australských dolarů a vytvoří stovky pracovních míst. Foto: whitehaven.com.au

Regulátor australského státu Nový Jižní Wales dal zelenou australské těžební společnosti Whitehaven Coal Ltd, aby pokračovala v rozšíření uhelného dolu Vickery.  

Whitehaven požádal o povolení rozšířit projekt Vickery a možnost trojnásobného navýšení maximálního ročního objemu těžby v roce 2018. Nezávislá plánovací komise státu (IPC) uvedla, že obdržela 1 928 podání týkajících se žádosti. Dvě pětiny byly pozitivní, 57% podnětů se stavělo proti. IPC však po šetření, při němž byla zohledněna všechna kritéria včetně dopadů na životní prostředí, uvedla, že dopady spojené s rozšířením budou přijatelné a ve veřejném zájmu, napsal server msn.com.

Čtěte také:
Austrálie odmítá odejít od uhlí
Austrálie s uhlím počítá

Whitehaven Coal toto rozhodnutí uvítala s tím, že investice ve výši 700 milionů australských dolarů (498 milionů USD) vytvoří pracovní místa pro 500 lidí během výstavby a další 450 následně v provozu.

Zklamání naopak vyjádřili odpůrci rozšíření, kteří se sdružili v tzv. Lock the Gate Alliance. Obávají se možného poškození zásobování vodou a státního lesa.