Doba čtení:1 m, 12 s
Břeclavské teplárny musely po zastavení dodávek nakupovat plyn za spotové ceny, a zálohy za teplo tak lidem vzrostly pětinásobně. Foto: wikipedia.org

Městská společnost Teplo Břeclav podala podnět k Energetickému regulačnímu úřadu (ERÚ), aby prošetřil ukončení dodávek plynu firmou NWT. Teplárny musely do konce roku nakupovat plyn za spotové ceny, a zálohy za teplo tak lidem vzrostly pětinásobně. Dodavatel je nyní v insolvenci, věřitelé mu povolili reorganizaci.

Od samého počátku ukončení dodávek zemního plynu ze strany NWT jsme přesvědčeni, že toto její jednání nebylo učiněno v souladu s právními předpisy. Z tohoto důvodu jsme iniciovali prošetření ukončení dodávek plynu ze strany dozorového orgánu, kterým je Energetický regulační úřad,“ uvedl právník Teplo Břeclav Michal Šilhánek.

Křeček: Uhlí se teď budou házet klacky pod nohy

Mluvčí ERÚ ČTK potvrdil, že podnět na ukončení dodávek ze strany NWT obdržel. „ERÚ daný podnět prošetřil, teprve na základě vyhodnocení shromážděných podkladů bude rozhodnuto o tom, zda bude nebo nebude zahájeno přestupové řízení,“ uvedl mluvčí ERÚ MIchal Kebort.

NWT ukončilo činnost jako dodavatel elektřiny a plynu loni na podzim poté, co se razantně zvýšila cena za plyn při jeho nedostatku souvisejícím s válkou na Ukrajině a podala na sebe návrh na insolvenci. Břeclavská teplárna tak před začátkem topné sezony přišla o dodavatele a musela začít plyn nakupovat na burze za aktuální ceny. Věřitelé povolili firmě NWT před reorganizaci, firma nyní pracuje na reorganizačním plánu.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa