Ženy na kolejích: Revírnice Jitka Veinholdová

Revírnice Jitka Veinholdová zabezpečuje železniční přepravu bílinského uhlí k nejrůznějším odběratelům. Foto: Severočeské doly

A je zde předposlední díl seriálu Ženy na kolejích, který mapuje osudy zaměstnankyň divize kolejové dopravy Severočeských dolů tak, jak je přinesly Hornické listy. Dnešní díl je věnován Jitce Veinholdové.

Na monotónnost a stereotypy v práci si nemůže revírnice Jitka Veinholdová stěžovat. Její náplň je skutečně pestrá. Spolu s kolegy zabezpečuje v nepřetržitém provoze přepravu bílinského uhlí k nejrůznějším odběratelům.

Kromě vlastní vlečky úpravny uhlí v Ledvicích obstarává také dopravu vápence do ledvické elektrárny, chod vlečky v Elektrárně Počerady, přepravu a obsluhu vykládky v komořanské teplárně. Schopný tým nejrůznějších profesí si pod vedením zkušené revírnice dokáže poradit také s nástrahami počasí. Letošní zima byla vydatná na sněhové srážky, a tak bylo nutné často čistit výhybky a opravovat mrazem prasklé koleje, uvedly Hornické listy.

Čtěte také:
Ženy na kolejích: Lucie Pechová
Ženy na kolejích: Karla a Veronika Rádlovy

Možná to zní jako klišé, ale my jsme tady opravdu dobrá parta a na své kolegy se mohu spolehnout. Mezi mé pracovní povinnosti patří plnění plánovaného režimu přepravy během směny, účelné nasazení lokomotiv nebo vedení provozní dokumentace. Ve směně mám 12 kolegů, z toho 10 mužů a 2 ženy. Nerozlišuji pohled na muže a na ženy. Rozhoduje, kdo a jak zvládne práci,“ vysvětluje jediná žena revírnice z SD – Kolejové dopravy. Kromě Jitky Veinholdové zde zastává tuto profesi 9 mužů.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Bez koksu by to nešlo aneb jak se vyrábí železo a ocel
Motor, ze kterého jde strach
Konec 200 metrového komína elektrárny Mělník