Doba čtení:48 s

What questionmark

Třetí diskusní setkání uzavírající sérii s názvem Budoucnost energetiky v ČR IV se uskuteční ve čtvrtek 11. června v Hotelu Ambassador – Zlatá Husa v Praze. Konference nese podtitul Kroky ke stabilnímu prostředí pro investory v ČR.

Na setkání vystoupí s úvodní prezentací předsedkyně Energetického regulačního (ERÚ) úřadu Alena Vitásková, náměstek ministra průmyslu a obchodu Pavel Šolc a jednatel a výkonný ředitel pro provoz společnosti NET4GAS a Radek Benčík.

Panelové diskuze se zúčastní předseda dozorčí rady těžební společnosti Vršanská uhelná Tomáš Hüner, hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, místopředseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR a generální ředitel Plzeňské teplárenské a Tomáš Drápela. Dále jednatel a CEO společnosti RWE Distribuční služby Jan Valenta a generální ředitel Saint-Gobain v České republice Tomáš Rosák.

Bude se debatovat mimo jiné o tom, jakým způsobem přispěje nová energetická legislativa ke stabilizaci podnikatelského prostředí v České republice. Očekává se od ní zjednodušení procesu realizace plánovaných projektů. Investoři volají po správném nastavení podpory, odpovídající tuzemským potřebám.