Doba čtení:1 m, 13 s
Ilustrační foto: JLPC, wikimedia.commons

Čistý zisk největšího světového výrobce stavebních a těžebních strojů Caterpillar se v letošním třetím čtvrtletí propadl na 368 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 8,8 miliardy korun), zatímco ve stejném období loňského roku firma vydělala miliardu dolarů.

Tržby americké společnosti se sídlem v Peorii ve státě Illinois klesly na 11 miliard dolarů, za první tři měsíce loňského roku firma utržila 13,4 miliardy dolarů. „Podmínky jsou stále velmi náročné ve většině klíčových průmyslových odvětví, v nichž působíme,“ uvedl generální ředitel podniku Doug Oberhelman. Caterpillar očekává, že za letošní rok vykáže tržby ve výši 48 miliard dolarů.

Čtěte také: Caterpillar propustí stovky lidí a prchne do Číny

Koncem září Caterpillar oznámil, že do roku 2018 by mohl zrušit až deset tisíc pracovních míst. To odpovídá přibližně devíti procentům celkové pracovní síly. Caterpillar plánuje do konce příštího roku zrušit čtyři až pět tisíc pracovních míst. Firma, která na konci loňského roku zaměstnávala zhruba 114 tisíc lidí, chce prostřednictvím restrukturalizačních opatření a snižování nákladů dosáhnout roční úspory v přepočtu zhruba 36 miliard korun.

Výsledky Caterpillaru ovlivňuje nepříznivý vývoj globální aktivity v těžbě surovin. Útlum ekonomického růstu v Číně, která je největším světovým spotřebitelem surovin, oslabil poptávku po těžařských strojích u největších producentů komodit a to především v Austrálii. Těžaři odkládají nebo ruší zakázky na těžební stroje a Caterpillar zavírá některé továrny a propouští.

Mohlo by vás zajímat:
Extrémní bagr, ve kterém si nabijete mobil

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa