Křetínského šachy, firmy zastřeší EPIF

Doba čtení:1 m, 31 s

Křetísnký

Impérium Daniela Křetínského EPH připravuje změnu vnitřní struktury. Své středoevropské firmy začlení pod jednu společnost EP Infrastructure (EPIF). Serveru iUHLI.cz to sdělil mluvčí EPH Daniel Častvaj.

„EPIF bude vlastnit podíly v řadě předních firem působících především v oblasti přepravy plynu, jeho distribuce, skladování a rovněž v oblastech distribuce a dodávek tepla a elektřiny. EPIF se stane nejvýznamnější dceřinou společnosti v rámci EPH,“ uvedl Častvaj.

EPIF se stane nejvýznamnější dceřinou společnosti v rámci EPH

EPH, jako jediný akcionář vznikající společnosti, současně zvažuje případný prodej minoritního podílu v EPIF, a to včetně možnosti veřejné nabídky akcií. „Další oznámení budou následovat, pokud se EPH rozhodne pro jakoukoliv z uvažovaných alternativ,“ uvedl mluvčí.

Čtěte také: Kellner & Křetínský: Těžký kalibr na Vattenfall

EPH nedávno oznámil obnovení spolupráce se skupinou PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Skupiny se dohodly na společném postupu ohledně akvizice německých aktiv švédské společnosti Vattenfall. Cílem společného podniku, ve kterém budou oba subjekty držet stejný podíl, je uspět v prodejním procesu a získat tak uhelné doly a elektrárny, které švédský koncern prodává.

Častvaj také dementoval zprávu některých médiích, že bylo dosaženo dohody mezi EPH a Enelem o prodeji podílu, který italská společnost drží ve firmě Slovenské elektrárně. „Jednání stále pokračují. Až dojde k podpisu dohody, budeme veřejnost a média informovat,“ dodal.

EPH je středoevropská energetická skupina působící v České republice, na Slovensku, v Německu, Itálii, Velké Británii a v Polsku. Brzy se očekává vstup na maďarský trh. Zahrnuje zhruba 40 společností působících v oblastech tranzitu zemního plynu, jeho distribuce a skladování, výrobě elektrické energie a tepla, distribuce a dodávek těchto energií koncovým zákazníkům a těžbě uhlí. Holding zaměstnává asi 12 tisíc lidí.

Skupinu EPH ovládají finančníci Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží zhruba dvě třetiny akcií. Zbytek akcií drží skupina J&T.

Mohlo by vás zajímat:
Vy byste nespali, Křetínský je v klidu