Doba čtení:1 m, 58 s
Ředitel právní služby OKD Jan Solich. Foto: OKD

Po odchodu dosavadního výkonného ředitele a předsedy představenstva OKD Boleslava Kowalczyka začal představenstvo těžební firmy řídit jeho místopředseda a ředitel právní služby Jan Solich. Nový výkonný ředitel se hledá, uvedl v rozhovoru pro Měsíčník Horník.

Jaký je v současnosti váš úkol v čele firmy?

Výkonný ředitel a předseda představenstva Boleslav Kowalczyk skončil ve své funkci dnem 28. února 2019. Od 1. března 2019 je post výkonného ředitele a předsedy představenstva neobsazený a hledá se nástupce na tuto pozici. Přechodně je proto společnost řízena přímo představenstvem. Interní porady, které dosud vedl výkonný ředitel, dočasně řídím já z titulu místopředsedy představenstva. Řízením provozní části firmy byl pověřen Kamil Kempný, dosavadní výrobní ředitel. Řízením útvaru výrobního ředitele byl dočasně pověřen Petr Škorpík.

Čtěte také:
Předseda představenstva OKD Kowalczyk skončí
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

Kdo zodpovídá za plnění výrobních úkolů?

Za plnění výrobních úkolů je zodpovědný právě Kamil Kempný. V rámci své práce nyní začal řídit výrobního ředitele, provozního ředitele, technického ředitele, ředitele pro strategii i všechny závodní dolu. Těm ovšem nesmí ve věcech odborného řízení i řízení bezpečného provádění hornické činnosti ustanovit jiného vedoucího, anebo jim udílet pokyny. Kamil je skutečný odborník na těžbu a já i kolegové z představenstva jsme přesvědčeni, že svou roli zvládne!

Kdy bude známo jméno výkonného ředitele?

To je dobrá otázka a v poslední době mi ji klade skoro každý. Je mi známo, že proces hledání probíhá a já věřím, že nový výkonný ředitel nastoupí do funkce v dohledné době. Nicméně výběr nového výkonného ředitele je především věcí vlastníka.

Co se dá říci k business plánu pro rok 2019?

Všeobecně se ví, že akcionáři byl přeložen návrh business plánu OKD na tento rok teprve koncem letošního ledna, jelikož původní návrh musel být vzhledem k prosincové mimořádné události na ČSM-Sever přepracován. V současné době si vzájemně mezi OKD a PRISKO vyjasňujeme některé body business plánu. Je třeba vzít v úvahu, že je to vlastně první roční business plán, který se schvaluje po skončení reorganizace naší firmy. Pro všechny je to nová situace, takže to nebude ihned,ale domnívám se, že jsme na dobré cestě. Věřím, že tento plán bude schválen brzy.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme