Ano, limity jsme i my

Horní Jiřetín. Foto: Oldřich Hájek

Petr Holec se v komentáři týdeníku Euro zamýšlí nad akcí s názvem Limity jsme my, která se konala minulý týden. Je to ironie, proti prolomení limitů podle něj lidé protestovali i v místech, kde o uhlí nic nevědí. Tedy kromě toho, že jim občas přímo či nepřímo vytápí byt.

„Že je s celou akcí něco špatně, navíc hned poznáte, když se podíváte na její webové podporovatele. Mezi obvyklými podezřelými najdete i známé pachatele dobra jako Táňu Fischerovou nebo brněnského aktivistu/politika Matěje Hollana, snad největšího manipulátora světa,“ poznamenal Holec.

Vláda tak možná nakonec rozhodne tak, jak ve skutečnosti vůbec nechce.

Prolomení limitů se tak kvůli vlastnímu PR bojí jak premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), tak vicepremiér Andrej Babiš (ANO), kteří celý trochu toxický problém velkoryse přehrávají na ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD), do jehož portfolia spadá.

Mládek tak je ve schizofrenní situaci. Má rozhodnout o problému, který permanentně radši odkládají všechny vlády včetně té současné. Což není žádné překvapení, když dnes vlastně ani pořádně nevíme, kdo je premiér a kdo jen vicepremiér.

„Takže je logické, že Sobotka radši o limitech nemluví, a to ani s vlastním ministrem. Případně o nich mluví tak, jak zrovna vyžaduje publikum. Vláda tak možná nakonec rozhodne tak, jak ve skutečnosti vůbec nechce,“ uzavírá svůj komentář Petr Holec.

Mohlo by vás zajímat:

Jak odpůrci limitů svedli boj s Vyvadilem