Doba čtení:1 m, 4 s
apple_headquarters_in_cupertino_wikipedia_joe-ravi_-license-cc-by-sa-3-0_compressed
Společnost Apple přivede do prostor bývalé uhelné elektrárny 1400 zaměstnanců. Ilustrační foto centrála Applu v Cupertinu, wikipedia autor: Joe Ravi licence-CC-BA-SA 3.0

Apple bude největším nájemcem kanceláří v právě vznikajícím komplexu Battersea Power Station, bývalá uhelná elektrárna se mění v jednu z nejlepších adres v Londýně.

Apple se nastěhuje v roce 2021 a přivede 1 400 zaměstnanců. Půjde o jednu z největších poboček mimo USA. Evropská centrála i nadále zůstane v irském Corku. Vedle nedávno oznámených developerských plánů firem Facebooku a Googlu jde o další překvapení po červnovém „brexitu“, uvedl server e15.cz.

Čtěte také:
Odstoupí Trump od klimatické dohody?
Trump chce energetickou nezávislost USA

Apple je na koni. V ekonomické rovině se daří, marže by mohli další výrobci elektroniky závidět, zůstatek na účtu by zachránil nejeden státní rozpočet, vytrvalý růst vynesl Apple do pozice největší firmy světa. A tak se utrácí – za vývoj, aby si firma zajistila budoucnost a za reprezentaci.

Společnost Apple v současné době zaměstnává 98 tisíc lidí ve 437 pobočkách po celém světě, v roce 2014 měla obrat 182,8 miliardy dolarů (4,5 bilionu korun).

Mohlo by vás zajímat:
V Americe spustili čistou uhelnou elektrárnu
Chrání banky klima nebo své zisky?
JPMorgan ukončí podporu uhlí