Doba čtení:1 m, 9 s

Uhlobaron Zdeněk Bakala zvažuje, že se zbaví i toho posledního, co v Česku ještě vlastní. Na prodej má být jeho vydavatelský dům Economia a multifunkční areál Forum Karlín, napsal server Neovlivní.cz.

Bakalovi manažeři tento záměr oficiálně odmítají. Ztrátové vydavatelství Economia s Respektem a Hospodářskými novinami, které před dvěma roky získalo zpravodajský portál Centrum.cz, není na prodej, opakují dlouhodobě. „V současnosti rozhodně nemáme žádné divestiční záměry. Naopak. Chceme investovat a společnost rozvíjet,” uvedl výkonný ředitel skupiny BM Management a předseda představenstva LBM Kamil Čermák.

Cena 1,2 miliardy korun zatím žádného kupce neoslovila

Z informací z trhu, které má k dispozici server Neovlivní.cz, ale vyplývá, že Economia na prodej být může. Bakala ji však chce prodat v jednom balíku s areálem Fora Karlín. Cena 1,2 miliardy korun zatím žádného kupce neoslovila. Pokud by se našel, zůstal by v Česku z Bakalova byznysu v podstatě jen obchod s luxusem v pražské Pařížské ulici.

Čtěte také: Bakala: Žralok pravdy a lásky

Ze společnosti NWR, majitelky černouhelné firmy OKD, Bakala podle serveru roky vytahoval peníze, na jaře však z těžce zadlužené společnosti vycouval. Nyní netvoří ani desetinu jeho portfolia. Bakala prodal železničního dopravce AWT polskému PKP Cargo a letos v srpnu našel kupce pro obří bytový fond RPG Byty, který v tichosti prodal mezinárodní realitní investiční skupině Round Hill Capital.

Mohlo by vás zajímat:
Dravec Krúpa chystá žaloby na Bakalu a OKD

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa