Doba čtení:1 m, 39 s

Na facebookové stránce iUHLI.cz přibývá fanoušků i jejich vzájemných diskusí. Přinášíme názorovou bitvu diskutérů na téma předčasných hornických důchodů, které od vlády požadují hornické odbory.

Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) už po několikáté odložila jednání o změně zákona, která by horníkům umožnila odejít do důchodu o pět let dříve. Hornické penze blokuje vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Odbory zuří, naštvaní horníci demonstrovali před Úřadem vlády. Celý spor vyvolává vášně i na sociálních sítích.

Předčasný odchod do důchodu horníkům rozhodně nepřeje každý. Například Zdeněk Pegrim v diskusi pod článkem Horníkům leží Babišův náměstek v žaludku napsal, „když se jim nelíbí na šachtě, ať jdou makat jinam. Nikdo to dnes nemá jednoduchý a každý má příležitost“. Podobný názor vyslovil i Antonín Musil. „Proč dříve do důchodu?? Jsou i jiné profese, kde by si to lidé zasloužili. Nevím, proč by horníci měli být výjimkou. Nikdo je nenutí, aby tam pracovali, pokud nejsou spokojeni. Holt už neplatí jako za komunistů, jsem horník a kdo je víc,na to si musí zvyknout…,“ napsal diskutér.

Čtěte také: Vláda důchody opět nevyřešila, horníci zuří

Jiní přispěvatelé naopak s horníky sympatizují a posílají vzkazy vládě, nejvíce ministru Babišovi. „Uneste ty dva do šachty a nechte je odpracovat pár šichet, pak teprve sami na sobě poznají, co je to rubat uhlí. I když se vám možná vysmějí, že uhlí NENÍ potřeba,“ navrhl Jaroslav Slavik.

V příspěvcích je vidět, že na sociálních sítích se nechodí pro ostřejší slova daleko, zejména když diskutují i naštvaní horníci. K ještě větší aktivitě je velmi svérázným příspěvkem povzbudil Miroslav Schwarz. „Ku..a havíři tak nemluvte furt o stávce a stávkujte! Sobotka Vás oje.al o byty, bo jak chlap umře baba, to neutahne, na co čekáte , vyje..jte s tým kr..lem babišem!

Jak vidíte na Facebooku iUHLI.cz bývá opravdu veselo, staňte se naším fanouškem a můžete se do diskusí zapojit i vy.

Mohlo by vás zajímat:
Horníci se trefují do Pelikána
Mládek je znepokojen situací v OKD
Vláda opět zvedá téma Paskov