Doba čtení:51 s

Záměrem zvýšit těžařským firmám poplatky za těžbu se ve svém blogu věnuje Jan Svoboda. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) podle něj činí, co slíbil. Maká. Momentálně chystá návrh státního rozpočtu a hledá, čím ucpat díry, aby se mu deficit nevyšplhal moc vysoko. Dotace pro své podnikatelské impérium asi neoseká, takže hledá zdroje jinde. Našel je například v hnědém uhlí, respektive společnostech, které jej těží.

„Zvýšíme jim desetinásobně poplatky z těžby, řekl si zřejmě Babiš a pro jistotu si hned vypočítanou částku napsal do návrhu státního rozpočtu. Přece co je psáno, to je dáno. Bohužel tak nějak zapomněl, že papír sice snese všechno, ale lidé se při úderech karabáče na svá záda sice ohnou, ale většinou taky hlasitě ozvou,“ píše Svoboda.

Horší nálada podle něj zřejmě naopak panuje v těžebních společnostech, ale i mezi občany na Mostecku, Chomutovsku a Sokolovsku, tedy v regionech, kde se uhlí těží. Nezaměstnanost zde přesahuje 15 procent a sektor těžby a zpracování hnědého uhlí je zde jedním z klíčových zaměstnavatelů, navíc jsou na něj navázány dodavatelské společnosti.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa