Bloger se vysmál zeleným

blogStrana zelených opět zaútočila na uhelné elektrárny. Použila však fotku Ostravy, kde žádné nejsou. To pobavilo blogera Marka Hurta.

Strana zelených je zvláštní parta. Už roky se mlátí ode zdi ke zdi a taky kupí trapasy. Ten poslední vás pobaví, uvedl svůj blog na serveru idnes.cz Marek Hurt. Celý blog si můžete přečíst zde.

Zelení jsou podle blogera samozřejmě fanatickými fanoušky obnovitelných zdrojů energie. „Před pár lety pochopitelně vehementně podporovali rozmach fotovoltaiky, za který všichni dohromady zaplatíme nesmyslně až neskutečný BILION korun do kapes uhlobaronů. Jen pro vaší informaci, za stejnou částku jsme mohli mít třeba několik tisíc kilometrů dálnic. Nemáme. Jestli dostávají zelení od solárních baronů na své kampaně, toť otázka,“ vznesl pochybnosti nad financováním strany bloger.

Čtěte také:
Němci si střílejí vlastní energetický gól
Palička: Vedení OKD žije na úkor horníků

„Ale snaží se pořádně. Aby ospravedlnili, proč lít do podpory solárních či větrných elektráren (které mimochodem třeba v současných mrazech nefungují) další veřejné miliardy, musejí pořádně strašit. Oním strašákem je pochopitelně uhlí, z něhož se u nás vyrábí nejvíce elektřiny. A tak nám zelení pořád dokola vyprávějí, jak nás uhlí zabíjí,“ napsal Hurt.

Jejich nedávný status na sociálních sítích ale ukazuje, že o co silnější řeči, o to méně znalostí. Zelení totiž publikovali na twitteru hysterický výkřik: Ve výrobě uhelné elektřiny jsme čím dál „lepší“. Pokud je něco ekoterorismus, tak tohle. Oním „tohle“ je fotka města Ostrava, kde ale žádná uhelná elektrárna nestojí, natož aby vyráběla elektřinu,“ upozornil bloger.

Takto je to podle Hurta se zelenými vždy. „Oni totiž kromě uhlí nemají rádi ani jádro. A jelikož se potkávají se svými zelenými soudruhy z Německa, tak ti jim možná vyprávějí příběhy o tom, jak Němec krvavě platí za zelenou elektřinu, která se ovšem nakonec, zejména teď v zimě, musí vyrábět kde? No přece v uhelných elektrárnách,“ uzavřel svůj blog Marek Hurt.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody
Z dolu ve Virginii udělali golfové hřiště