Doba čtení:1 m, 9 s
Brigáda v dole. Foto: OKD

Když se řekne letní brigáda, většina lidí si představí sběr ovoce, prodej zmrzliny nebo třeba pomocné práce na hudebních festivalech. Těžební společnost OKD ale hledá brigádníky na práci v dolech.

„Chtěli jste někdy zkusit práci v podzemí hlubinného dolu? Chcete získat zajímavou životní zkušenost, spojit teorií ze školy s praxí na našich důlních provozech? Nebo vás láká nadstandardní výdělek? Pro období od 8. 7. – 31. 8. 2019 hledá OKD brigádníky pro práci v důlních provozech na lokalitě Dolu ČSM,“ stojí v inzerátu firmy.

Čtěte také:
Darkovskou dílnou prošly i největší kombajny
Vondráš: Neprchejme od uhlí!

OKD požaduje minimální věk 18 let, výborný zdravotní stav a chuť pracovat v podzemí. Výhodou je pro případné zájemce důlní praxe. Pracovní náplní brigádníků budou přípravné, manipulační a obslužné práce v podzemí dolu pod vedením instruktora údržba a čištění pohonů, tratí a vratných stanic pásových dopravníků, obsluha odtěžení.

Brigádníky čeká práce v ranních směnách (7,5 hodiny) na dohodu o provedení práce. Nabízená mzda je ve výši 150 korun za hodinu, k tomu svačiny a nápoje na pracovišti zdarma. Firma zároveň uchazečům uhradí náklady za vstupní lékařskou prohlídku a výpis ze zdravotní dokumentace a zaškolí je na prováděnou práci.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Chrání banky klima nebo své zisky?
Strojaři se předháněli v dodávkách pro doly