Doba čtení:1 m, 44 s
Budějovická teplárna loni vyrobila 1623 terajoulů (TJ) tepla, meziročně zhruba o 9,5 procenta víc. Foto: Teplárna Budějovice

Českobudějovická Teplárna má čtyři nové členy dozorčí rady. Rozhodla o tom rada města České Budějovice, které je jediným akcionářem společnosti. Novými členy dozorčí rady jsou Šimon Heller (KDU-ČSL), Tomáš Kubín (ANO), Petr Maroš (ODS) a Martin Maršík (Jihočeši 2012). Zbytek devítičlenné rady zůstal beze změny.

Jsem pevně přesvědčena, že noví radní budou pokračovat v úspěšně započatém procesu přeměny městské teplárny na moderní energetický podnik využívající lokální bezemisní a obnovitelné zdroje, jak popisuje Strategie pro zelené město jednomyslně schválená v roce 2020. Projeví se to především v zachování tradičního komfortu naší sdílené komunitní energetiky, bezpečnosti výroby a dodávek energií v dostatečném množství za stabilní ceny i ve zlepšování životního prostředí. Jedná se o podstatná témata pro život a podnikání ve městě,“ uvedla českobudějovická primátorka Dagmar Škodová Parmová (ODS).

Kraj prověří emise ve Chvaleticích

Předsedou dozorčí rady teplárny zůstává Roman Kubíček (ANO). Jejími členy budou i nadále jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS), bývalý ředitel pivovaru Budvar Jiří Boček, Svatomír Mlčoch (za Piráty) a Jiří Svoboda (ANO). „Rada města zvolila osobnosti, které mají praktickou zkušenost a vzdělání napříč různými obory, zejména v oblastech energetiky, ochrany životního prostředí, manažerskou zkušenost s vedením firem nebo také se vzděláváním,“ řekla primátorka.

Členové dozorčí rady mohou nahlížet do všech dokladů a záznamů o činnosti společnosti. Dále kontrolují vedení účetních zápisů i to, jak se naplňuje podnikatelská činnost teplárny v souladu s právními předpisy a stanovami.

Budějovická teplárna loni vyrobila 1623 terajoulů (TJ) tepla, meziročně zhruba o 9,5 procenta víc. Tržby z prodeje výrobků a služeb stouply loni téměř o 13 procent na 981,5 milionu korun. Zisk před zdaněním byl meziročně podobný, 23,8 milionu Kč, o necelé procento vzrostl zisk po zdanění na 19,3 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy. Loni připojila teplárna 280 nových bytů. Počet napojených domácností stoupá několik let, je jich téměř 30.000, dalšími zákazníky jsou firmy a instituce. Firma zaměstnává kolem 220 lidí.