Budinský míří do ČEZ Distribuce

Doba čtení:1 m, 4 s
IMG_0510

Novým členem představenstva ČEZ Distribuce bude od října Vladimír Budinský. Foto: iUHLI.cz

Novým členem představenstva ČEZ Distribuce bude od října Vladimír Budinský, který dosud působil na pozici ředitele strategie a komunikace v Severočeských dolech. V ČEZ Distribuci povede úsek Síťové služby. Serveru iUHLI.cz to sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Post mluvčího v Severočeských dolech bude nově zastávat Lukáš Kopecký.

„Mezi hlavní úkoly Vladimíra Budinského bude patřit řízení obsluhy účastníků trhu, dále procesů správy naměřených dat a oblasti smluvních vztahů spojených s připojováním zákazníků k distribuční soustavě a distribucí elektřiny. Celý úsek pak pod jeho vedením zastřeší novou koncepci obsluhy zákazníka ve společnosti ČEZ Distribuce,“ uvedl ředitel divize vnější vztahy a regulace Ivo Hlaváč.

Čtěte také: Sobotka je pro prolomení limitů na Bílině

Budinský byl v 90. letech poslancem České národní rady a Poslanecké sněmovny za Občanské fórum, později za ODS, a ministr dopravy České republiky. Mimo jiné působil v Metrostavu, České poště nebo PPF. Je také viceprezident Euracoal – evropské asociace pro černé a hnědé uhlí.

Úsek Síťové služby byl ve společnosti ČEZ Distribuce zřízen od letošního července v rámci projektu Redesign segmentu distribuce (RSD). V tuto chvíli tvoří úsek dva odbory.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Babiš posvětil prolomení na Bílině