Bývalý uhlobaron ovládl Retail park Štěrboholy

Retail Park Štěrboholy. Foto: Retail Park Štěrboholy

Retail park Štěrboholy, který ve svém areálu pronajímá 19 velkých obchodních ploch, zcela ovládla společnost Royal Head, jež má podle informací deníku E15 blízko k miliardáři a bývalému uhlobaronovi Marku Čmejlovi.

Royal Head a její akvizice jsou zajímavé především proto, že je lze propojit s penězi miliardáře Čmejly. Podle dřívějších závěrů Finančního analytického útvaru totiž Čmejlův Appian, který vlastnil Mosteckou uhelnou, v letech 2009 až 2011 odeslal zhruba dvě miliardy na konto nizozemské firmy Fynerdale a z tohoto účtu peníze putovaly do dalších firem. Z dokumentu, který má deník E15 k dispozici, vyplývá, že se tyto peníze dostaly i do Royal Head, a to prostřednictvím firmy Forcea, která je dcerou Fynerdale.

Čtěte také:
Před 20 lety prodala vláda akcie MUS
Podle Koláčka nebyl v kauze MUS nikdo okraden

Finanční propojení připouštějí i Čmejlovi právníci, odmítají však, že by se jednalo o peníze z privatizace Mostecké uhelné. „Máme rozsáhlý znalecký posudek, který dokládá, že tyto peníze pocházejí ze Škody Transportation, a nikoliv z MU,“ uvedla právnička Katarína Kožiaková Oboňová.

Kybernetik a někdejší člen kapely Tichá dohoda Marek Čmejla (*7. 6. 1967) byl v kauze Mostecká uhelná švýcarským soudem v roce 2013 odsouzen za podvod a praní špinavých peněz na 4 roky.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších těžebních bestií
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo