Cena nové baterky majitele elektroauta rozběsnila

Foto: Youtube

Půl milionu korun za novou baterii do vozu Tesla S přišlo jejímu finském majiteli příliš, a tak se rozhodl vyřešit problémy s nefunkčním elektromobilem po svém. Auto naplnil 30 kilogramy dynamitu a nechal ho vyhodit do vzduchu.

Příběhem chtěl finský youtuber Tuomas Katainen dát najevo nespokojenost s přístupem výrobce k problému. U auta, které koupil před osmi lety, začal postupně zjišťovat výrobní chyby, až mu jeden den přestalo sloužit úplně, napsal server idnes.cz.

Po prohlídce v servisu Tesly se Katainen dozvěděl, že si musí pořídit novou baterii. Vzhledem ke skončení osmileté záruky už by si ale musel baterii pořídit na své vlastní náklady. Ty se však vyšplhaly až do astronomické částky 20 tisíc eur, tedy asi 505 tisíc korun, jak zjistil od výrobce.

Katainen odmítl do staršího auta dávat takové peníze a rozhodl se proto k poměrně radikálnímu řešení celého problému. Svoji Teslu Model S totiž vyhodil v bývalém lomu do vzduchu. Použil třicet kilogramů dynamitu a figurínu s obličejem Elona Muska, kterou posadil za volant.