Centropol utržil přes 7 miliard

Společnost Centropol dodává elektřinu i plyn. Foto: imagio.cz

Dodavatel elektřiny a plynu Centropol Energy zvýšil loni meziročně tržby na 7,1 miliardy korun. V roce 2016 tržby této ústecké firmy činily 6,8 miliardy korun. Cílem společnosti je v příštích letech zvýšit počet zákazníků o třetinu.

Koncem loňského roku dosahoval počet odběrných míst Centropolu přes 302 000. Z toho 246 500 bylo odběratelů elektřiny a takřka 55 500 odběratelů plynu. Za loňský rok se mezi dodavateli plynu ocitl Centropol na čtvrtém místě v počtu odběrných míst a stejnou příčku měl i mezi dodavateli elektřiny.

Snahou firmy je podle manažera vnějších vztahů Aleše Pospíšila nabídnout konkurenceschopnou cenu elektřiny a plynu na trhu, ale i dostát tomuto závazku po dobu trvání smluvního vztahu. „Tímto směrem se ubírá i rozhodování při tvorbě cenových nabídek, kdy preferujeme jistotu a férovost ceny pro naše zákazníky před možnou spekulací a líbivou nabídkou nízkých cen komodity naší konkurence, třeba i za cenu spekulace či ztráty,” uvedl Pospíšil.

Čtěte také:
Energetická bezpečnost je rukojmím rozdělení ČEZ
Dostavba Dukovan rozděluje veřejnost

Cenu elektřiny ani plynu společnost loni nezvyšovala. Hospodářský výsledek před zdaněním byl 28 milionů korun. „Výrazně jsme investovali do kamenných poboček a našich zaměstnanců. Současně bylo naší snahou efektivněji nastavit řízení ve firmě a zbavit se zbytečných nákladů,” uvedl manažer za společnost, která zaměstnává 304 lidí. Udržet si pracovníky se podle Pospíšila firma snaží prostřednictvím vyšších mezd, než je průměr, a také prostřednictvím benefitů.

Centropol se podle Pospíšila chce výrazně angažovat v zavádění chytrých technologií do domácností, obcí a firem a nabídnout zákazníkovi celkový servis.

Jediným majitel společnosti Centropol Energy je Aleš Graf, který je současně předsedou představenstva. Do úzkého vedení společnosti patří dva členové představenstva Tibor Flašík, ředitel zákaznické zkušenosti, a Zdeněk Martinec, finanční ředitel.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
Caterpillar představil osm novinek