Ceny akcií amerických těžařů rostou

bhpb-klipspruit-foto bhpb_compressed

Společnost BHP Billiton za rok poskočila o víc jak 10 dolarů za akcii. Foto: BHPB

Americké těžařské společnosti se díky dražšímu plynu a rušení restrikcí ze strany Trumpovy administrativy těší nárůstu cen akcií. Uhlí totiž začíná být znovu cenově výhodnou alternativou.

Po krachu některých těžebních firem se zdálo, že těžba uhlí v Americe už nemá valnou budoucnost, avšak po nástupu Donalda Trumpa do funkce a zvýšení ceny zemního plynu se skomírající odvětví zvedá z prachu.

Čtěte také:
Na ostrově Cape Breton ožívá těžba uhlí
Trump zruší Obamovo omezení těžby uhlí

Ty společnosti, které zůstaly ve hře, se za poslední rok mohly těšit ze vzrůstu cen jejich akcií a právě díky rušení restrikcí ze strany vlády by měly růst i v budoucnu. Nejvýrazněji to vidíme u 4 těžařských společností BHP Billiton (BHP), Rio Tinto (Rio), South32 Limited (SOUHY), Cloud Peak Energy (CLD), uvedl server kurzy.cz

Společnost BHP Billiton za rok poskočila o víc jak 10 dolarů za akcii. Je to firma, která se soustředí nejen na uhlí, ale také na ostatní minerály jako měď, železnou rudu, zlato a stříbro, takže portfolio jejich aktivit je do značné míry diverzifikované. Tento nárůst lze přičíst právě stoupající poptávce po uhlí u této společnosti, a předpokládá se, že by růst mohl trvat i v následujícím období do konce roku 2017.

Mohlo by vás zajímat:
USA mají uhlí na 222 let
V Americe spustili čistou uhelnou elektrárnu
VIDEO: Staňte se na chvíli řidičem monstra