Doba čtení:1 m, 11 s
První sestava hlavní čerpací stanice v lomu ČSA už je v nové pozici, během dvou týdnů by měla být přestavba dokončena. Foto: Czech Coal

Horizontální čerpadla hlavní čerpací stanice v lomu ČSA se na přelomu října a listopadu stěhovala do nové pozice. Po vyuhlení prostoru a úpravě terénu pro přeložku čerpadel a potrubí mezi horizontálními a vertikálními čerpadly mohl úsek odvodnění Severní energetické zahájit práce.

Přestavba začala o víkendu 21. října přesunem sestavy číslo jedna včetně potrubí o zhruba sto metrů. Vertikání čerpadla v tomto případě zůstávají na svém místě. Poté, co bude zprovozněna sestava číslo 1 v novém postavení, začne se s přestavbou druhého horizontálního čerpadla,“ vysvětlil Petr Sigmund, vedoucí úseku odvodnění Severní energetické. Součástí prací je mimo jiné drobná údržba na zařízeních, ale také třeba úprava řídicího systému čerpadel, protože v době přestavby pracuje vždy jedno z čerpadel v manuálním režimu, aby bylo možné operativně reagovat na aktuální potřeby čerpání důlních vod.

Čtěte také:
Jablka nahradila uhlí
Už jste pili víno z lomu?

Vše by mělo být hotovo do čtrnácti dnů, přesun jedné kompletní sestavy zabere zhruba týden. V tomto postavení by následně horizontální čerpadla měla vydržet až do ukončení těžby v lomu ČSA,“ doplnil vedoucí s tím, že veškeré práce si úsek zajišťuje ve vlastní režii.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo